موضوعات وبسایت : فناوری
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

تنظیمات پروکسی تلگرام دسکتاپ

نویسنده : معین | زمان انتشار : 25 اسفند 1399 ساعت 04:01

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان تنظیمات پروکسی تلگرام دسکتاپ را مطالعه خواهید کرد.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

آموزش تنظیم پروکسی در ویندوز

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_1.jpg

پیکربندی یک پروکسی بر روی ویندوز و نرم افزار های کاربردی، ترافیک شبکه را از طریق پروکسی سرور ارسال می کند. به عنوان مثال شاید لازم باشد از پروکسی سرور ارایه شده توسط کارفرمایتان استفاده کنید. به طور کلی، شما زمانی پروکسی سرور استفاده می کنید که مدرسه یا محل کار آن را برایتان فراهم کرده است.

همچنین می توانید از پروکسی برای مخفی کردن آدرس IP و یا دسترسی به وبسایت هایی که در کشور شما در دسترس نیست استفاده کنید. به عنوان مثال، برای آپدیت AVG در ایران نیاز به پروکسی دارید، چون برای کاربران ایرانی تحریم است. همچنین برای دسترسی به بخی از سرویس های گوگل پلی، اپ استور، و ویندوز استور، نیاز به پروکسی خواهید داشت.

اگر می خواهید یک پروکسی سرور برای مدرسه و یا محل کار راه اندازی کنید، باید اطلاعات لازم برای این کار را داشته باشید.

تنظیماتی که شما انتخاب خواهید کرد برای Microsoft Edge، Google Chrome، IE و دیگر نرم افزار ها که از تنظیمات پروکسی شما استفاده می کنند اعمال میشود. بعضی نرم افزارها مانند فایرفاکس، به شما اجازه می دهند تا تنظیمات پروکسی را داخل خودشان انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم تنظیم پروکسی سرور بر روی ویندوز های 7، 8 و 10 را آموزش دهیم، همراه ما باشید.

ویندوز 8 و 10

1. در ویندوز 10، تنظیمات را می توانید از مسیر Settings > Network & Internet > Proxy پیدا کنید.

در ویندوز 8 همین مسیر در PC Settings > Network Proxy موجود است.

2. به طور خودکار تنظیمات پروکسی سرور در ویندوز انجام می شود، اما اگر می خواهید تنظیمات را دستی انجام دهید، گزینه Automatically detect Settings را غیر فعال کنید. بعد از غیر فعال کردن، ویندوز فقط از پروکسی سروری که خودتان تنظیم کرده اید استفاده خواهد کرد:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_2.jpg

3. در بعضی مواقع، شاید نیاز باشد آدرس اسکریپت نصب پروکسی را به طور دستی وارد باکس Script Address کنید و سپس گزینه Save را بزنید، در ضمن این اسکریپت ها با فرمت .PAC موجود هستند.

4. سازمان یا ارایه دهنده پروکسی باید آدرس نصب اسکریپت را به شما بدهد، اگر نیاز داشتید:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_3.jpg

5. برای وارد کردن تنظیمات پروکسی به صورت معمولی، گزینه Use a Proxy Server را که زیر Manual Proxy Setup است را فعال کنید.

6. حالا آدرس پروکسی سرور خود را وارد کنید و پورتی که از آن استفاده می کند را نیز وارد کنید (در باکس های Address و Port)

7. سازمان یا ارایه دهنده خدمات پروکسی شما آدرس شبکه و شماره پورت را برایتان فراهم می کنند:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_4.jpg

8. زمانی که به یک آدرس متصل شوید، ویندوز ترافیک مصرفی شبکه تان را از طریق پروکسی سرور ارسال می کند. با این حال، شما می توانید لیستی از آدرس ها را تنظیم کنید که ویندوز از آن ها استفاده نمی کند.

به طور پیش فرض، لیست فقط شامل local.* است. ستاره یک کلمه است و به معنی هرچیزی می باشد. پس می توان اقدام به اتصال با Server.local یا database.local و یا هرچیزی که دارای پسوند local است نمود. ویندوز پروکسی را دور میزند و به طور مستقیم متصل می شود.

9. شما می توانید ورودی های بیشتری به این لیست اضافه کنید. فقط لازم است هرکدام را با ; جدا کنید و یک فاصله بگذارید. برای مثال، بیایید بگوییم که شما می خواستید پروکسی سرور را دور بزنید هنگامی که می خواهید به سایت howtogeek.com متصل شوید. باید این عبارت را وارد کنید:

*.local; howtogeek.com

همینطور می توانید Dont use the proxy server for local addresses را انتخاب کنید تا ویندوز زمانی پروکسی سرور را دور بزند که شما به شبکه محلی یا اینترانت متصل هستید. زمانی که به آدرس های اینترنت متصل شدید، ویندوز از پروسکی سرور استفاده خواهد کرد.

10. اگر کارتان تمام شده Save را بزنید تا تنظیمات پروکسی تغییر کند:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_5.jpg

ویندوز 7

در ویندوز 7، تنظیمات پروکسی را می توانید از طریق Internet Settings انجام دهید. همچنین می توانید از این بخش در ویندوز 8 و 10 هم استفاده کنید.

1. پنجره Internet Options را از طریق Control Panel>> Network and Internet > Internet Options باز کنید. همچنین می توانید در بخش ابزار اینترنت اکسپلورر InternetOptions را انتخاب کنید و پنجره آن ر بازکنید.

2. تب Connections را از بالا انتخاب کنید و سپس Lan Settings را انتخاب کنید:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_6.jpg

3. گزینه Automatically Detect Setting به صورت پیش فرض فعال است. هنگامی که این گزینه فعال باشد، ویندوز به طور خودکار پروکسی یا وب پروکسی پروتوکل و یا WPAD کشف می کند.

4. گزینه Use Automatic Configuration Script اجازه می دهد تا یک آدرس اسکریپت پیکربندی و پروکسی خودکار وارد کنید. این آدرس توسط سازمان یا ارایه دهنده پروکسی سرور ساخته شده است، اگر آن را نیاز دارید.

5. گزینه Use a proxy server for your LAN اجازه می دهد تا به صورت دستی یک پروکسی را به صورت دستی فعال و پیکربندی آن را چک کنید و آدرس شبکه و پورت پروکسی را وارد کنید.

6. به صورت پیش فرض، ویندوز به طور خودکار ترافیک را از طریق پروکسی ارسالی می کند، شامل ترافیک روی آدرس های شبکه محلی یا اینترانت. برای اینکه همیشه پروکسی سرور را دور بزند، Bypass proxy server for local adresses را فعال کنید. نرم افزار ها پروکسی سرور را دور می زنند و به صورت مستقیم به منابع شبکه محلی شما متصل می شوند، اما به آدرس های اینترنتی متصل نمی شوند.

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_7.jpg

7. بر روی Advanced کلیک کنید اگر می خواهید تنظیمات حرفه ای پروکسی سرور را تغییر دهید. (زمانی که در حال فعال کردن یک پروکسی سرور دستی هستید)

8. بخش سرور در اینجا به شما اجازه تنظیم یک پروکسی سرور مختلف برای HTTP ،FTP ، HTTPS و Socks می دهد. به طور پیش فرض، Use the same proxy for all protocol فعال شده است. اگر میخواهید یک پروکسی سرور مختلف برای هر اتصال انتخاب کنید، تیک این گزینه را بردارید و اطلاعات مورد نیاز را در کادر ها وارد کنید:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_8.jpg

9. این بخش اجازه می دهد تا شما یک لیست از آدرس پروکسی برای دور زدن ویندوز وارد کنید. به طور پیش فرض، فقط شمال local.* است. ستاره در اینجا به عنوان کلمات شناخته می شود. این به این معنی است که در آدرس با پایان local. به طور مستقیم قابل دسترسی است.

10. اگر دوست دارید، می توانید آدرس های اضافی را وارد کنید. فقط لازم است یک ویرگول و یک فضای خالی قرار دهید تا ورودی ها از هم جدا شوند. برای مثال اگر می خواهید به طور مستقیم به سایت howtogeek.com دسترسی داشته باشید از طریق پروکسی باید این اطلاعات را وارد کنید:

*. local; howtogeek.com

11. زمانی که تلاشتان برای اتصال به سایت howtogeek.com به اتمام رسید، ویندوز بعد از آن می تواند یک اتصال مستقیم و بدون استفاده از پروکسی به howtogeek داشته باشد. حالا روی Ok کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_9.jpg

اگر مشکلی با پروکسی سرور داشتید، مثلا پروکسی سرور Down شود و یا جزییات پروکسی سرور را نادرست وارد کرده باشید، یک پیغام خطا مربوط به شبکه پروکسی سرور در برنامه های کاربردی نمایش داده می شود. پس نیاز دارید که به تنظیمات پروکسی مراجعه کنید و مشکلات آن را رفع کنید:

how_to_setup_proxy_seeting_in_windows_10.jpg

other_links_icon.pngسایر مقالات مربوط به پروکسی


Tel_Support_V.png
( 6 کامنت - مشاهده کامنت ها )

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با تنظیمات پروکسی تلگرام دسکتاپ [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
blog.digidoki.com .
پروکسی تلگرام دسکتاپ را از کجا پیدا و چگونه فعالش کنیم؟ - آموزش ...

بعد از موبایل درخواستهای زیادی برای پروکسی تلگرام دسکتاپ داشته ایم و برای همین تصمیم گرفتیم تا در این زمینه نیز آموزشی برای شما عزیزان داشته باشیم. ادامه...


www.sarzamindownload.com .
آموزش تنظیم پروکسی در ویندوز - سرزمین دانلود

Jan 23, 2019 - در این مقاله می خواهیم تنظیم پروکسی سرور بر روی ویندوز های 7، 8 و 10 را ... به طور خودکار تنظیمات پروکسی سرور در ویندوز انجام می شود، اما اگر می خواهید .... من تلگرام دسکتاپ رو روی لپ تاپ داشتم البته قبل ازفیلترشدن و بعد از ... ادامه...


speed-vpn.com .
راهنمای تنظیمات پروکسی تلگرام در ویندوز - speed vpn

توجه داشته باشید که برای وارد کردن این تنظیمات، تلگرام شما باید حتما آپدیت باشد، در غیر اینصورت ممکن است تنظیمات زیر برای شما وجود نداشته باشد. تنظیمات ... ادامه...


fbvp.biz .
پروکسی تلگرام ویندوز , پروکسی تلگرام , وی پی ان تلگرام , پروکسی ...

آموزش اتصال پروکسی تلگرام ویندوز (وی پی ان ویندوز). آموزش اتصال به پروکسی تلگرام ویندوز (وی پی ان ویندوز). راهنمای اتصال پروکسی تلگرام ویندوز. ۱- ابتدا ... ادامه...


www.questionpro.com .
پروکسی تلگرام دسکتاپ,پروکسی تلگرام آلفا,پروکسی تلگرام ویندوز ...

تلگرام آلفا برا دسکتاپ پشتیبانی استفاده از پروکسی را اضافه کرد، پس از آن در ترنجی خواندیم که ... آموزش اتصال به پروکسی تلگرام اندروید (وی پی ان تلگرام) . ادامه...


faviip.com .
آموزش تصویری اتصال پروکسی تلگرام ویندوز | فیلترآزاد FilterAzad

راهنمای اتصال پروکسی تلگرام ویندوز1- در گام نخست آخرین نسخه برنامه تلگرام را نصب کرده , سپس برای اتصال به پروکسی تلگرام ویندوز وارد تلگرام شوید .2- در ... ادامه...


www.pinterest.com .
آموزش فعال سازی پروکسی تلگرام دسکتاپ (کامپیوتر)، نسخه ویندوز ...

همانطور که مطلع هستید متاسفانه تلگرام بیش از ۲ هفته است که فیلتر شده و در ابتدای کار مسئولین مربوطه اذعان داشتند که این فیلترینگ موقت است به زودی فعالیت ... ادامه...


manovpn.com .
پروکسی تلگرام ویندوز - ManoVpn

آموزش اتصال به پروکسی تلگرام ویندوز (وی پی ان ویندوز) ، پروکسی تلگرام ویندوز , پروکسی تلگرام , وی پی ان تلگرام , پروکسی تلگرام ویندوز , وی پی ان تلگرام ... ادامه...


tgstat.ru .

بازدید آمار این کانال Telegram "MTProto Proxy" - @MTProxies. مشترکین، افزایش، بازدید در روز، اعلامیه ها و دیگر تجزیه و تحلیل در وب سایت Analytics Telegram. ادامه...


digidoki.blog.ir .
پروکسی تلگرام دسکتاپ را از کجا پیدا و چگونه فعالش کنیم؟ :: دیجی دکی

سوالات زیادی در این مدت داشته ایم در مورد پروکسی تلگرام دسکتاپ و اینکه در نسخه ویندوزی تلگرام چگونه ... مرتبط: آموزش نحوه اتصال تلگرام با پروکسی MTPROTO ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر