موضوعات وبسایت : فناوری
سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

آموزش نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ asus

آموزش نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ asus

نویسنده : سمانه KZ | زمان انتشار : 30 بهمن 1400 ساعت 01:40

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان آموزش نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ asus را مطالعه خواهید کرد.

بعد از گذشت تقریبا دو سال از ارائه ویندوز 10 همه کاربران که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کردند مایل هستند برای یک بار هم که شده تجربه استفاده از نسخه 10 ویندوز را داشته باشند. برای استفاده از ویندوز 10 لازم است تا آن را روی سیستم کامپیوتری یا ماشین مجازی خود نصب کنید. بنابراین در این آموزش قصد دارم به نحوه نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ یا کامپیوتر بپردازم که می‌توانید با نحوه نصب و استفاده از ویندوز 10 آشنا شوید.

سوالات امتحان آیین نامه رانندگی

نصب ویندوز به چند روش مختلف از جمله نصب ویندوز با فلش و نصب ویندوز روی ماشین مجازی انجام می‌گیرد که در این آموزش به نحوه نصب ویندوز از روی سی‌دی می‌پردازم. دقت کنید که این حالت با نصب از روی فلش یکسان است و تنها تفاوت آن در بوت ویندوز می‌باشد.

پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز 10

برای اینکه بتوانید از ویندوز 10 استفاده کنید نیاز به یک حداقل سخت افزار و پیش نیازهایی خواهید داشت که شامل موارد زیر هستند.

  • حداقل پردازنده 1 گیگاهرتز (GHz)
  • رم 1 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 2 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
  • فضای آزاد هارد دیسک 16 گیگابایت(نسخه 32 بیت) و 20 گیگابایت(نسخه 64 بیت)
  • کارت گرافیک Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 driver
  • فایل حاوی ویندوز و نصب آن از طریق سی‌دی یا حافظه فلش

آموزش تصویری نصب ویندوز 10

بعد از اینکه پیش نیازهای لازم برای نصب ویندوز را تهیه کردید، حال باید مراحل نصب ویندوز را طی کنید که در ادامه به معرفی تک تک این مراحل می‌پردازم.

مرحله اول: بوت سیستم

در این مرحله شما باید بسته به روش نصب ویندوز با فلش یا نصب ویندوز با CD بوت سیستم خود را انتخاب کنید. در روش انتخاب بوت سیستم مشخص می‌کنید که برای بالا آمدن یک سیستم که سیستم عامل روی آن قرار دارد، باید از چه بخشی استفاده شود که می‌تواند شامل حافظه هارد دیسک، حافظه فلش، حافظه CD یا هر چیز دیگری باشد. در شروع نصب ویندوز نیز باید ابتدا این گزینه را از طریق بایوس سیستم مشخص کنید.

برای این کار سیستم خود را ری‌ستارت کنید و قبل از شنیدن صدای بیپ و بالا آمدن مشخصات بایوس کلید DEL یا DELETE کیبورد خود را چند بار فشار دهید. یا اینکه با استفاده از کلیدهای F2 و در برخی از مادربردها F12 برای این کار استفاده کنید. کلید DEL عمومی‌ترین حالت است و تقریبا در اکثر سیستم‌ها استفاده از همین کلید پاسخ خواهد داد.

bios-main.jpg

حال وارد صفحه‌ای مشابه تصویر بالا می‌شوید که در اینجا باید روی سربرگ Boot کلیک کنید. سپس Boot Device Priority را با استفاده از دکمه‌های جهت صفحه کلید انتخاب کرده و دکمه اینتر را فشار دهید.

bios-boot.jpg

حال مشابه تصویر زیر 1st Boot Device را انتخاب کرده و برای اینکه بوت شدن از طریق درایور سی‌دی رام انجام گیرد از داخل لیست باز شده گزینه CDROM را انتخاب کرده و Enter را بزنید. برای بوت شدن از روی فلش دیسک هم USB FLASH یا نام فلش دیسک خود را انتخاب کنید.

bios-order.jpg

به این نکته توجه داشته باشید که، برای بوت شدن از طریق فلش باید قبل از اینکه وارد محیط بایوس شوید، حافظه فلش دیسک خو را در درگاه USB وارد کرده باشید تا سیستم آن را شناسایی کند. در غیر این صورت باید از BIOS خارج شده و بعد از قرار دادن حافظه فلش در USB مراحل بالا را از ابتدا طی کنید.

اکنون که یکی از حافظه‌های CD یا Flash Disc را برای بوت شدن تنظیم کردید برای ذخیره تغییرات دکمه F10 کیبورد خود را فشار دهید و سپس روی Yes یا OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. در این مرحله سیستم شما ری‌استارت شده و ادامه مراحل به صورت زیر آغاز خواهد شد.

مرحله دوم: شروع نصب ویندوز

ما قصد داریم تا ویندوز را از روی حافظه سی‌دی نصب کنیم. برای همین منظور در اولین مرحله باید CD ویندوز را داخل سیستم کامپیوتری خود گذاشته و آن را ری‌استارت کنید. بعد از اینکه سیستم شروع به اجرا کند، در این صورت با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در این مرحله یکی از دکمه‌های صفحه کلید مانند Enter را بزنید.

start-key.jpg

حال مدتی منتظر بمانید تا صفحه زیر برای شما باز شود. در این مرحله باید به ترتیب زبان مورد نظر، موقعیت مکانی و زبان صفحه کلید خود را انتخاب کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

select-language.jpg

در این مرحله صفحه زیر نمایش داده می‌شود که باید روی Install Now کلیک کنید.

install-now.jpg

در این مرحله تصویر زیر نمایش که شامل دو گزینه Upgrade و Custom است داده می‌شود که بسته به شرایط خود باید یکی از آنها را انتخاب کنید. در صورتی که قصد آپدیت و ارتقا ویندوز را دارید باید گزینه Upgrade و در صورتی که قصد نصب ویندوز 10 را دارید باید گزینه Custom را انتخاب کنید.

select-instal-or-upgrade.jpg

در مرحله بعد پارتیشن بندی و درایوهای کامپیوتر شما نمایش داده می‌شود که باید درایو مربوط به نصب ویندوز را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Format کلیک کرده و در نهایت روی دکمه Next کلیک کنید.

selecr-drive.jpg

توجه داشته باشید که، حذف و فرمت کردن یک درایو به معنی حذف کلیه فایل‌های داخل آن است. پس دقت داشته باشید که همان درایوی را فرمت کنید که قبلا ویندوز روی آن نصب شده بود.

حالا باید مدتی منتظر بمانید تا عملیات نصب ویندوز ادامه پیدا کند. در این مرحله سیستم شما چندین بار ری‌استارت خواهد شد که باید منتظر به پایان رسیدن این مراحل باشید.

installation-windows.jpg

بعد از به اتمام رسیدن این مراحل صفحه Express Settings ویندوز نمایش داده می‌شود که در این مرحله باید تنظیمات دلخواه برای سیستم عامل را انتخاب کنید. بهترین حالت برای این بخش استفاده از حالت توصیه شده ویندوز است. بنابراین روی دکمه Use Express Settings که در انتها قرار دارد کلیک کنید.

express-settings.jpg

با انجام تنظیمات مرحله قبل صفحه ورود به اکانت مایکروسافت به شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید با وارد کردن ایمیل و رمزی که در مایکروسافت دارید، وارد حساب کاربری خود شده و از امکانات بیشتری که در اختیار شما قرار داده می‌شود استفاده کنید. اگر حسابی ندارید می‌توانید در همین مرحله با کلیک روی گزینه Create a new account آن را ایجاد کنید.

microsoft-account-login.png

چه در زمان ورود به اکانت و چه پس از ساخت اکانت جدید در همین مرحله و بعد از به اتمام رسیدن آن دکمه Next که در انتهای صفحه قرار دارد نمایش داده می‌شود که باید روی آن کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

account-settings.png

اگر حالت ورود به اکانت را انتخاب کرده باشید، با تصویر بالا مواجه میشوید که می‌توانید همگام سازی را برای تنظیمات ویندوز انتخاب کنید. با انتخاب گزینه اول تنظیماتی که از قبل روی ویندوز خود داشته باشید همگام سازی شده و دیگر نیازی نیست بعد از نصب ویندوز مجددا این تنظیمات را انجام دهید. با انتخاب حالت set this up as a new pc inested نیز به مرحله زیر هدایت می‌شوید.

insted-PC.png

در این مرحله نیز روی گزینه Next کلیک کنید. بعد از این مرحله دقایقی را منتظر بمانید تا تنظیمات نصب ویندوز به اتمام برسد. در این حالت صفحه مانیتور شما به چند رنگ مختلف لود شده و ویژگی‌های ویندوز در آن نمایش داده می‌شود.

windows-feature.jpg

با به اتمام رسیدن این مراحل، در نهایت وارد ویندوز شده و صفحه دسکتاپ را مشاهده خواهید کرد.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید به راحتی مراحلی که باید برای نصب ویندوز 10 را انجام دهید طی کنید. اگر در رابطه با این آموزش سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟


برچسب ها : آموزش نصب ویندوز روی تاپ


سایر منابع و مطالب مرتبط با آموزش نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ asus [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
mizbanfa.net .
نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

Oct 5, 2018 - بنابراین در این آموزش قصد دارم به نحوه نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ یا کامپیوتر بپردازم که می‌توانید با نحوه نصب و استفاده از ویندوز 10 آشنا شوید ... ادامه...


www.aparat.com .
آموزش نصب ویندوز در لبتاب asus - آپارات

آموزش نصب ویندوز در لبتاب asusاموزش نصب ویندوز در لب تاب ایسوس برطرف کردن مشکل نصب ویندوز در لبتاب asus هرگونه مشکلی در نصب ویندوز در لبتاب ویندوز داشتین به سایت ما umwe.ir مراجعه و مشکل خود را ... آموزش نصب کلک روی ویندوز 10. ادامه...


nopardaz.com .
آموزش نصب ویندوز 10 بر روی لپ تاپ ایسوس - نوپرداز

Mar 5, 2016 - آموزش نصب ویندوز 10 بر روی لپ تاپ ایسوس. ... سلام خسته نباشید روش نصب ویندوز 10از روی فلش تارسیدن به انتخاب پارتیشن رووپارتیشن ... ادامه...


dr-bios.com .
آموزش نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ Asus N550J - Dr-Bios.com

Mar 11, 2017 - مشکل نصب ویندوز روی لپ تاپ asus n550j. لپ تاپ های جدید ایسوس یسری هاشون برای نصب ویندوز 10 و بوت کردن از طریق درایو نوری احتیاج به ... ادامه...


asus.ir.zone .
آموزش نصب ویندوز لپ تاپ ایسوس | اصول نصب ویندوز روی لپ ...

Jan 19, 2020 - در مجموعه آموزش های لپ تاپ ایسوس، امروز برای شما آموزش نصب ویندوز لپ ... درباره این نکات و اصول در مقاله مراحل نصب ویندوز 10 در لپ تاپ به اجمال ... ادامه...


www.bprshop.com .
آموزش نصب ویندوز 10 و پارتیشن بندی - بهینه پردازش

Jul 18, 2017 - آموزش تصویری و راهنمای نصب ویندوز 10 نسخه جدید و نهایی، نصب کردن ویندوز از روی فلش مموری و بوت کردن ویندوز روی لپ تاپ خام همراه ... برای نصب سیستم‌عامل ویندوز بر روی یک لپ‌تاپ، دو حالت وجود دارد. ... :Asus کلیدهای Esc و یا F8. ادامه...


sakhtafzar.com .
آموزش نصب ویندوز 10 از طریق UEFI و BIOS - سخت افزار

Apr 23, 2018 - با سخت افزار همراه باشید تا نصب این ویندوز روی کامپیوتر و لپ تاپ را بیاموزیم. مرحله 1: ابتدا باید وارد تنظیمات بایوس (BIOS) لپ تاپ یا مادربرد ... ادامه...


digite.ir .
آموزش نصب ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ های سری ASUS K556 ...

Mar 14, 2016 - آموزش نصب ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ های سری ASUS K556 ... حالا کلیدهای ترکیبی SHIFT + F10 را بر روی صفحه کلید بصورت همزمان فشار دهید، تا ... ادامه...


acerservice.ir .
آموزش نصب ویندوز 10 | آموزش تصویری نصب ویندوز | نمایندگی ...

Oct 14, 2018 - دراین مقاله آموزش نصب ویندوز 10 را به صورت تصویری دنبال کنید. در ... ضمن آنکه برای نصب ویندوز 10 بر روی گوشی، رایانه و لپ تاپ، حداقل سرعت ... ادامه...


asusservice.ir .
تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس - نمایندگی ایسوس

Dec 3, 2017 - تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس ، نحوه ی ورود به بایوس و تنظیم بوت ... تعمیر تبلت ایسوس در کرج · تعمیر تبلت ایسوس در تهران · تبلت ASUS ZenPad 10 ... اما ما در اینجا روشی را به شما آموزش می دهیم که در صورت عدم دسترسی به این نوع دیسکها و یا در صورت تمایل به نصب ویندوز به شکل معمولی و یا استفاه از برنامه ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر